Kuglanje SB

Kuglanje u Slavonskom Brodu

Idi na sadržaj

Završni turnir gradske lige

Ovdje možete komentirati sve dobre i loše stvari (kojih sigurno ima) vezano za gradsku ligu 2011.g.

Završni turnir gradske lige

PostPostao/la zkatavic dana sub lip 18, 2011 12:13 pm

Dva kola prije kraja gotovo su sigurni učesnici završnog turnira. U A grupi to je ekipa Studio Heron koja je protutnjala kroz skupinu bez ijednog poraza te ekipa KK Lokomotive. U B skupini situacije je do 12.kola bila dosta neizvjesna, međutim sada se kao finalisti nameću ekipa KK Slavonca i za mene iznenađenje ekipa ŠK Brod.
zkatavic
Site Admin

Re: Završni turnir gradske lige

PostPostao/la zdravko_m dana ned lip 19, 2011 10:41 pm

Nekoliko kratkih komentara o Gradskoj ligi 2011. :
1. Liga je unatoč što to gotovo nitko nije očekivao "zapalila" sportske ambicije brojnih klubova i ekipa.
2. Raduje posebno što su se prijavile brojne udruge i skupile mješovite ekipe iz različitih klubova. To bez sumnje doprinosi posebnom raspoloženju i povećava sportski naboj. Potiče i manje kvalitetne kuglače, pa i one neregistrirane da se ogledaju u utakmicama sa igračima raznih rangova , od županijske do prve državne lige. Za očekivati je da ćemo slijedeće sezone imati još više mješovitih ekipa i tako približavati ljude i sportaše iz svih klubova , udruga i svih kuglana kojima je jedini cilj sport i prijateljstvo !
3. Desilo se i nekoliko problema koji su proistekli prije svega iz neiskustva, ali i naše šlampavosti. Očito je da moramo i u Gradskoj ligi osigurati jednaka pravila i sportsko ponašanje kao i na drugim ligaškim utakmicama. Tu prije svega mislim na brojne propuste kod suđenja i nesankcioniranje nesportskog ponašanja nekolicine igrača, ali i na samo tehničko vođenje utakmica. Ovo su dragocjena iskustva pa ih treba slijedeće godine svakako iskoristiti.
4. Nužno je napisati Pravilnik Gradske lige koji treba vrlo detaljno opisati kako sustav natjecanja tako i osigurati sva potrebna tijela za njeno funkcioniranje ( Voditelj lige, Povjerenstvo, Suci .... ). Nije potrebno otkrivati toplu vodu , već jednostavno prilagoditi neki od dostupnih pravilnika brojnih sličnih liga. Za ovo treba oformiti ekipu koja je u stanju posao kvalitetno odraditi.
5. U svemu ovome kao i organizaciji Lige 2012 nužna je vodeća uloga Županijskog kuglačkog saveza !
6. Komentar dosadašnjih rezultata:
B.) Iako su očekivanja bila da će B. grupa biti lakša, pokazalo se upravo suprotno. Tamo su iznenadili ŠK "Brod", ali i "Umirovljenici" još više. Nema ekipe bez poraza, a čak i jaki "Slavonac" nije do zadnjeg kola apsolutno siguran u plasman iako kao domaćin u zadnjem kolu sigurno predstavlja velikog favorita.
A.) U A grupi je već nakon nekoliko kola bilo sve jasno. Iako su po sastavu neke ekipe poput Lokomotive "jače" pokazalo se da je "Studio HERON" vrlo ujednačena ekipa i da su svi igrači u svim utakmicama davali svoj maksimum pa je ekipa pobjeđivala i kada nije igrala u najjačem sastavu bez velikih teškoća. Lokomotiva će svoju šansu kako uzvratiti za dva potraza tražiti u završnoj utakmici. Kolonija je odlično odradila ligu, pa je izgubila od objektivno dvije jače ekipe a ostale je riješila s lakoćom. U ovoj grupi svakako treba pohvaliti zalaganje i uspjehe nove brodske ŠK "Kolonija-IK". Iako još nisu blizu ranga kvalitete "starije škole" , već je sada izvjesno da neki dečki obećavaju puno !

7. Sigurno je da smo ove godine zakasnili s organizacijom lige pa završni turnir dolazi u malo "krivo" vrijeme , pogotovo zbog "mega vikenda" koji će mnogi igrači iskoristiti za odmor. Biti će prava šteta da se na kraju ne ogledaju međusobno najbolji ! Ali svejedno možemo biti sigurni da će oni koji budu tu dati sve od sebe da pobjede u završnici.
I prijedlog za iduću sezonu : Bilo bi lijepo da sva četiri finalista dobiju neku nagradu budući su sigurno svojim ulaskom među najbolje to i zaslužili ! Uz malo veću "kotizaciju" mogli bi podijeliti i nagrade za fairplay, najbolje i i najmlađe igrače, svima otiskati makar diplome za sudjelovanje , ....
zdravko_m

PostPostao/la gigi1 dana pon lip 20, 2011 10:49 am

Ja mislim da je i sama gradska liga za ovu godinu veliki uspjeh i da bi se to trebalo tako gledati
jer znamo kako smo je pokrenuli ,a za slijedeću godinu na vrijeme(2 mjesec) sve pripremiti i organizirati u suradnji sa savezom koji nam nije pomogao ove godine .
kuglački pozdrav :mrgreen:
gigi1

PostPostao/la zdravko_m dana uto lip 21, 2011 11:37 am

Slažem se s Gigijem da je veliki uspjeh što je uopće organizirana Gradska liga. Iako smo svi već pomalo umorni od kuglanja i mišići su se dobro ukrutili, još uvijek svi grizu i spremni su izdržati posljednje kolo i završne utakmice.
Definitivno je veliko postignuće za brodsko kuglanje nastupanje čak 107 ( STOTINU SEDAM ) kuglača dva puta tjedno u vrijeme koje je inače uglavnom bilo mrtvo za kuglače i kuglane !

Zato treba pohvaliti sve one koji su na bilo koji način doprinijeli, ako ne drugačije makar svojim sudjelovanjem.

Ipak iduće godine očekujemo veću potporu Saveza, podršku sponzora, a prije svega voditelja kuglana i ugostiteljskih objekata pri njima, iako je i ove godine bilo i inicijative i pomoći što je za pohvaliti.

Treba nastojati nagraditi sve sudionike, neke peharima i medaljama, a druge diplomama u raznim kategorijama i zahvalnicama svim sudionicima najtjecanja. Odlične su nagrade i simboloični pokloni poput boce vina ili kartona piva, dva para suhih kobasica, kulinovih seka i slično. Odlično bi bilo i tiskati 100-tinjak majica za sve sudionike i/ili sponzore. To nisu veliki troškovi, ali ljude raduje kada su bolji od drugih i kada su za to makar simbolično nagrađeni. Ima puno dečki koji mogu dovesti razne sponzore.

Mislim da bi izvanredan događaj bila "parada" kuglača u dresovima svojih klubova prije početka turnira i poziv građanima da dođu ligu pratiti na dvije prelijepe gradske kuglane !
Kada mogu paradirati u Splitu i Zagrebu , zašto mi ne bi u Brodu promovirali sport i zdravi život.
Treba osmisliti slogane i učiniti nešto više.
Ima u kuglanju puno mladih koji na sebe mogu preuzeti dio ovih ideja nas starijih i provesti ih u život.

Zašto je to važno ?
Zato da se pokažemo u pravom svjetlu, kao sportaši i zdravi sposobni ljudi koji brinu o svome gradu, svojoj mladosti i njihovoj budućnosti !
Uvjeren sam da reakcija građana neće izostati i da ćemo svi skupa samo profitirati u svakom, pa i financijskom pogledu !
Nikome nije svejedno kada stotinjak ljudi ima što za reći .... !
zdravko_m

PostPostao/la kresogrc09 dana pet lip 24, 2011 3:12 pm

Po meni je liga bila jako dobra.
Drago mi je što je ekipama poput mojih Ambicizonih kuglača i Part Solutions omogućeno igrati ovu ligu.
To je za nas bilo veliko iskustvo pošto smo početnici u ovom sportu.
Bilo je to vrlo edukativno.
Pohvaljujem većinu kuglačica i kuglača koji su poduprli nas mlade u bavljenju ovim sportom te su nas često savjetovali.
Čestitam ekipama koje su osigurale finalni turnir.
Suđenje ne mogu komentirati jer sam novi u ovom sportu, nadam se da će ti propusti biti ispravljeni za gradsku ligu 2012.
Pozdrav od velikog fana kuglanja !!!
;)
kresogrc09

PostPostao/la zkatavic dana sub lip 25, 2011 6:44 am

Iskreno se nadam da će ekipe ambicioznih kuglača i part solutiona ove jeseni svoje iskustvo stečeno u gradskoj ligi primjeniti u Županijskoj ligi te tamo nastaviti kuglati i stjecati kuglačko iskustvo. Ukoliko Vam bude trebala bilo kakva pomoć ili savjet stojim Vam na raspolaganju!
zkatavic
Site Admin

PostPostao/la Corto_73 dana sri srp 06, 2011 10:23 am

Pozdrav svim zaljubljenicima u kuglanje od ekipe Part Solutions.
Smatram da je Gradska liga najbolje što se moglo dogoditi za kuglanje u Slav. Brodu. Ne samo da su mogli nastupiti rekreativci i totalni početnici poput nas, već vidjeti djecu iz škole kuglanja kako bacaju pored igrača prve HKL je nemjerljivo. Koliko to znači toj dječici vidjet ćemo vrlo brzo na njihovim rezultatima. OK, bilo je nesnalaženja i grešaka, ali sve u dobroj namjeri.

Ono što je mene pomalo razočaralo je praćenje Gradske lige u javnim glasilima - na portalima gotovo da se nije moglo ništa pročitati, Posavska Hrvatska tek pri kraju lige donosi pola kartice teksta u zadnja 2 ili 3 broja. Medijski Gradsku ligu treba dići na viši nivo. OK, sad postoji site koji samo treba redovno osvježavati i poznavajući ekipu koja ga održava u to uopće ne sumnjam.

Druga stvar je posjeta utakmicama... Kuglanje je popularno u našem gradu, ali ja sam stalno viđao iste ljude (čitaj igrače) u gledalištu - ovo je tek dijelom posljedica medijske neinformiranosti - utakmica gradske lige treba biti sportski praznik ne samo za članove ekipa koje se natječu, već i za susjede, prijatelje, slučajne prolaznike. Očekivao sam veću posjetu, ali uz dobru pripremu za nadati se da ćemo nagodinu to i imati. I na Vijušu i na HŽ-u.
Nije nikakav problem izraditi letke u obliku vizitki i ostaviti ih u lokalima, a po gradu polijepiti reklame za ligu.

Podržavam ideju defilea i podjelu majca s logom Gradske lige igračima. I dodajem onu "šuplje kugle" ili "polovica čunja" - poklon onom tko ostvari najlošiji rezultat u setu/meču/lizi :lol:
Uz defile mogli bi na Korzu organizirati i izložbu o povijesti kuglanja uz jednu viseću kuglanu ili plastične čunjeve i kugle da privučemo djecu (i mame, naravno) - zašto bi drugi bili pametniji od nas? Dovesti uz to još jedno poznato kuglačko ime kao promotora kuglanja također...

Razmatra se ideja odigravanja turnira slabijih ekipa Gradske lige, da se vidi tko je ipak najlošiji - mislim da smo tu favoriti!!! :twisted:

Što se tiče Županijske lige, najveći problem nam je osigurati minimalnih 8 igrača, ali mislim da ćemo u toku slijedeća 2 tjedna to riješiti i čvrsto se nadam da ćemo u istoj i nastupiti.

Lijep pozdrav svima, Aron
Corto_73

PostPostao/la gigi1 dana sri srp 06, 2011 10:51 am

ovaj zadnji post je dokaz da se nismo bezveze trudili i da se pomalo skuplja sve više kuglačica i kuglača u slavonskom brodu i da će mo za par godina imati GRADSKU ligu kroz cijelu godinu i
hvala ambicioznim kuglačima i part solutionu na sudjelovanju u ligi i neka samo nastave s trenizima a na jesen u županijsku ,dogovorite se skupite se zajednički i sastavite jednu ekipu
kuglački pozdrav gigi
gigi1

---------

Natrag na Gradska liga 2011

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.